Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją epidemiczną w kraju od poniedziałku tj. 26 października 2020 r. nauka w klasach IV – VIII odbywać się będzie w trybie zdalnym. Zajęcia stacjonarne zostały zawieszone do 8 listopada 2020 r. W godz. 8.00-16.00 przemieszczanie się osób do 16 r.ż pod opieką dorosłego.
Proszę, aby uczniowie klas IV - VIII w dni nauki szkolnej byli aktywni w Librusie (uczniowie korzystają ze swoich kont). Odbierali wiadomości i podejmowali aktywność potwierdzającą zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dającą podstawę do oceny ich pracy. W razie trudności proszę pisać do nauczycieli.
Uczniowie, którzy korzystają z kont Rodziców w Librusie (a mają korzystać ze swoich) proszę wejść na konto Rodzica. W zakładce Uczeń proszę wybrać Informacje, spisać swój login (login ucznia) i wygenerować hasło do swojego konta. Następnie zalogować się na konto ucznia.
Oddziały przedszkolne i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian. Autobus szkolny będzie kursował jak dotychczas. Dzieci będą otrzymywały obiady (kl.O-III), świetlica bez zmian.
Proszę o śledzenie na bieżąco strony internetowej szkoły.
Kontakt sekretariat: 56 676 00 50, 530 588 961.
Dyrektor szkoły: Renata Skibińska
23 października 2020 r.
Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:
Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem (MZ).
Co powinniśmy wiedzieć o objawach zakażenia COVID-19 i kwarantannie?
Szanowni Państwo,
w związku z wprowadzeniem od 17.10.2020 r. nowych zasad bezpieczeństwa w strefie żółtej dotyczących transportu publicznego (50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich) proszę o rozważenie, w miarę Państwa możliwości, indywidualnego dowozu i odwozu dzieci do/ze szkoły. Natomiast uczniowie, którzy nie mają biletu szkolnego nie wsiadają do autobusu.
Dyrektor szkoły: Renata Skibińska (15.10.2020 r.)
Wiadomość kierujemy do Rodziców będących rolnikami, użytkownikami gospodarstw rolnych lub posiadających w swojej najbliższej rodzinie taką osobę.
Trwa Spis Rolny 2020. Jeśli do tej pory nie wypełnili Państwo formularza spisowego, może zadzwonić do Państwa rachmistrz w celu przeprowadzenia spisu z numeru telefonu 22 666 66 62
Zachęcamy do spisania się przez internet na stronie https://spisrolny.gov.pl/ lub przez telefon pod nr tel. 22 279 99 99
Jeżeli nie masz możliwości spisania się samemu, to w Urzędzie Gminy znajduje się Gminny Punkt Spisowy, zachęcamy do wcześniejszego umówienia się pod nr tel. 534 875 959.
Z wyrazami szacunku
Marcin Pilarski
Sekretarz Gminy Chełmno
Informuję, że 14.10.2020 r. (środa) jest dla dzieci dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Oddziały przedszkolne 10 godzinne pracują bez zmian (6.30 - 16.30).
6.10.2020 r. - godz. 8.45-10.45
13.10.2020 r. - godz. 8.45 - 10.45
20.10.2020 r. - godz. 8.45 - 10.45
27.10.2020 r. - godz. 8.45-10.45
Zakładka: Informacje dla Rodziców lub Aktualności
Szanowni Państwo,
Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze" ogłasza nabór dla dzieci od 6 lat (spotkanie odbędzie się 6 października 2020 r. w Kinoteatrze Rondo).
Informacja o ZPiT "Pomorze":
Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze" to reprezentacyjny zespół działający w strukturach Chełmińskiego Domu Kultury. Został założony w 1979 roku. Głównym celem zespołu jest upowszechnianie polskiego dorobku kultury ludowej oraz wychowanie młodego pokolenia w szacunku do własnego regionu i narodu, pogłębienie wrażliwości patriotycznej i kulturalnej. W swoim repertuarze posiada polskie tańce narodowe oraz tańce wybranych regionów Polski między innymi tańce rzeszowskie, cieszyńskie, kaszubskie, wielkopolskie, górali żywieckich. ZPiT Pomorze to aktualnie trzy grupy taneczne oraz kapela. Choreografem zespołu jest Jakub Jurek, kapelmistrzem Sławomir Wyrosławski. Pomorze to pasjonaci polskiego folkloru, którzy swoją działalnością chcą ocalić od zapomnienia polską tradycję zawartą w tańcach, śpiewie oraz bogatej kolorystyce strojów.
Instruktor ZPiT „Pomorze” – Jakub Jurek
Asystentka instruktora ZPiT „Pomorze” – Agnieszka Szpankiewicz
Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 obowiązujące w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kolnie znajdują się w zakładce: Informacje dla Rodziców.
Informacja dotycząca przywózu i odwózu uczniów autobusem szkolnym w roku 2020/2021 znajduje się w zakładce: Informacje dla Rodziców.
Uczeń w autobusie ma obowiązek:
Rodzicu,
sprawdzaj na bieżąco informacje od dyrektora szkoły i nauczycieli.
W związku z trwającym stanem epidemii i zapewnieniem bezpieczeństwa i komfortu Twojemu dziecku podczas odbywania edukacji w roku szkolnym 2020/2021, sprawdzaj na bieżąco i regularnie stronę www szkoły i elektroniczny dziennik swojego dziecka.
Szkoła (dyrekcja, nauczyciele) poprzez stronę www szkoły i elektroniczny dziennik będą przekazywać ważne informacje dotyczące sytuacji w szkole, jak i odnoszące się do Twojego dziecka w kontekście epidemii SARS-CoV-2.
Stosuj się do informacji zawartych na stronie www szkoły i w elektronicznym dzienniku swojego dziecka. Bądź w stałym kontakcie ze szkołą.
Pamiętaj, zawsze od razu odbieraj telefon ze szkoły (56) 676 00 50, a jeśli nie możesz, oddzwoń jak najszybciej. Wszystkie zalecenia i wytyczne są powodowane dobrem Twojego dziecka.
Rodzicu,
poinformuj szkołę, jeśli domownicy są objęci kwarantanną.
Jeżeli Twoje dziecko lub inne osoby razem z nim mieszkające we wspólnym gospodarstwie domowym są objęte kwarantanną, bezzwłocznie poinformuj o tym fakcie dyrektora szkoły, do której uczęszcza Twoje dziecko.
Kwarantanna dotyczy osób, które:
• przekraczają granicę RP stanowiącą zewnętrzną granicę UE,
• miały kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem;
• mieszkają z osobą, która zostaje skierowana na kwarantannę.
Kwarantanna trwa 10 dni. W tym czasie:
• w żadnym wypadku nie wolno wychodzić z domu,
• spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane,
• jeżeli pojawią się objawy choroby (złe samopoczucie, gorączka, kaszel, duszności), należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem telefonicznie lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala.
Opuszczenie miejsca kwarantanny jest możliwe jedynie w celu wykonania badań laboratoryjnych lub uzyskania świadczenia zdrowotnego, które nie może być udzielone w miejscu odbywania kwarantanny.
Więcej informacji :
https://pacjent.gov.pl/aktualnosci/punkty-pobran
https://pacjent.gov.pl/aktualnosci/kwarantanna-dozor-epidemiologiczny-co-to-znaczy
Rodzicu,
nie posyłaj do szkoły chorego dziecka!
Jeżeli zaobserwujesz u dziecka objawy, które mogą sugerować chorobę zakaźną, w tym:
pozostaw dziecko w domu, obserwuj jego stan zdrowia i skorzystaj z teleporady u lekarza pediatry, u którego leczysz swoje dziecko.
Jeżeli stan dziecka budzi Twój niepokój (występuje duszność, problemy z oddychaniem) nie czekaj, zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 999, bądź własnym środkiem transportu zawieź dziecko do szpitala z oddziałem zakaźnym lub oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, gdzie lekarze określą dalszy tryb postępowania medycznego.
Pod żadnym pozorem nie korzystaj ze środków komunikacji publicznej czy taksówek – w ten sposób narażasz innych na zakażenie.
Więcej informacji na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/podejrzewasz-u-siebie-koronawirusa
Rodzicu,
sprawdzaj, czy dziecko nie ma zbędnych rzeczy w plecaku.
Koronawirus SARS-CoV-2 przenosi się przede wszystkim bezpośrednio drogą kropelkową. Zawierające wirusa drobne kropelki powstają w trakcie kaszlu, kichania, mówienia i mogą być bezpośrednią przyczyną zakażenia. Możliwa jest także droga pośrednia poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie.
Mimo, że wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, zanim ulegnie dezaktywacji może upłynąć nawet kilkanaście godzin, w czasie których może być zakaźny.
Dlatego im mniej rzeczy zbędnych przynoszonych jest z domu do szkoły tym mniejsze ryzyko zakażenia. Mogą być one bowiem pośrednim „transporterem” wirusa. Dlatego też ważne jest, aby dzieci nie przynosiły do szkoły zabawek i innych niepotrzebnych w nauce przedmiotów oraz posiadały własne przybory szkolne.
W nowym roku szkolnym 2020/2021 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kolnie rozpoczną edukację w formie stacjonarnej (tradycyjnej) z zachowaniem wytycznych GIS, MZ i MEN.
Harmonogram spotkań z wychowawcami:
godz. 8.00 kl. VII-VIII (sale lekcyjne) – wejście II boisko duże
godz. 8.30 kl. IV-VI (sale lekcyjne) - wejście główne
godz. 9.00 kl. I-III (kl. I - sala gimnastyczna, klasa II-III (sale lekcyjne) - wejście II boisko duże
godz.10.00 kl. O a (6-latki) – sala gimnastyczna
godz. 11.00 kl. O b (5-latki) - sala gimnastyczna
godz. 12.00 kl. O c (4-latki) – sala gimnastyczna
godz. 13.00 kl. O d (3-latki) – sala gimnastyczna
*Do budynku szkoły wchodzą tylko uczniowie. Rodzice/Opiekunowie z dziećmi wchodzą wyłącznie do sali gimnastycznej.
*Dopuszcza się obecność jednego rodzica/opiekuna na sali gimnastycznej.
*Uczniowie przychodzą do szkoły w wyznaczonych godzinach, nie wcześniej niż na 5 minut przed wejściem do sali. Po uczniów na boisko szkolne wyjdą wychowawcy.
*Uczniowie oczekują na wychowawcę przed wejściem do szkoły z zachowaniem dystansu społecznego.
*Po zbiórce z wychowawcą uczniowie wchodzą do budynku szkoły w założonej maseczce/ochronie ust i nosa oraz dezynfekują ręce.
*Uczniowie po wejściu do sali zajmują wyznaczone miejsca. Po zajęciu miejsc mogą zdjąć maseczkę osłaniającą.
*W trakcie poruszania się po części wspólnej szkoły (korytarze, szatnia, toaleta) obowiązuje osłonięcie ust i nosa.
*Po zakończeniu spotkania uczniowie opuszczają budynek tym samym wejściem.
*Na boisku nie gromadzą się, niezwłocznie je opuszczają.
*Rodzice/Opiekunowie uczniów klas O – I zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego na terenie szkoły. Każdy Rodzic przed wejściem do sali gimnastycznej dezynfekuje ręce oraz zakłada maseczkę na usta i nos.
*Rodzice/Opiekunowie uczniów klas II – VIII oczekują na dziecko poza terenem szkoły.
W tym dniu nie będzie kursował autobus szkolny.
Szanowni Państwo,
proszę zaopatrzyć dzieci w maseczki (obowiązkowo zakładane w autobusie i podczas przerw śródlekcyjnych) oraz rękawiczki (zajęcia z informatyki).